امروز سه شنبه 05 بهمن 1395 ساعت 04:23:05

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 91444 -تاریخ انتشار : شنبه 20 شهریور 1395 -ساعت : 12:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دکترین «جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی» رونمایی خواهد شد

رمضانی پور دبیر جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی در مازندران، خبر داد؛

دکترین «جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی» رونمایی خواهد شد

مازندمجلس: دبیر «جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی»، مدیر پژوهشگاه مطالعات راهبردی تمدنشهرهای دانش‌بنیان و عضو هیات علمی دانشگاه: «به زودی دکترین «جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی» با ساختاری دانش‌بنیان، توسعه محور، نظام‌مند و فن‌سالار اما بروکراتیک‌گریز و جهادی با حضور مهندس عبوری و نخبگان استانی رونمایی خواهد شد»

مازندمجلس: غلامرضا رمضانی پور دبیر جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی و عضوهیات علمی دانشگاه در مورد چگونگی شکل‌گیری تفکر تاسیس این جبهه گفت: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ؟!؟ : ای کسانی که ایمان آوردید چرا آنچه را که حرف می‌زنید بدان عمل نمی‌کنید؟ كَبُرَ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ: بسیار موجب خشم خدا می‌شود که حرف بزنید اما بدان عمل نکنید. إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنيَانٌ مَّرْصُوصٌ: خداوند دوست دارد کسانی را که با عملگرایی در راه اوامر او جهاد می‌کنند گویی بنیانی آهنینند.»  صف: 2-4

تحولات شگرف و سازنده سالهای اخیر در مدیریت توسعه شهری با محوریت مدیری جوان و مکتبی به همراهی جوانان شهرستان ساری موجب شد تا نخبگان مازندرانی وابسته به جبهه فکری انقلاب اسلامی  با دیدبانی و رصد این پدیده‌های اجتماعی، فرهنگی و عمرانی بدین نظریه رهنمون شوند تا تشکیلاتی را تحت عنوان «جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی» راه‌اندازی نمایند. و امروز شاهدیم جوانان شهرستان‌های مازندران با محوریت الگو و مدل توسعه انقلابی مهندس عبوری آماده تاسیس قرارگاه «فرهنگی- عمرانی» تحت عنوان «جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی» برای حضور در انتخاب شورای شهرهای مازندران و درانداختن طرحی نو از خدمت‌رسانی و توسعه مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی هستند. این قرارگاه گرچه صورت و ظاهری عمرانی دارد اما از ماهیتی فرهنگی و ایدئولوژیک برخودار است. قرارگاه «جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی» در کنار ساختن شهرها در پی تحقق ماموریت اصلی انقلاب یعنی ساختن جوانان انقلابی است و دست هر آن که را که دل در گرو اعتلای انقلاب دارد به گرمی می‌فشارد.

مدیر «پژوهشگاه مطالعات راهبردی تمدنشهرهای دانش‌بنیان» و دبیر جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی استان مازندران از ماموریت کارگروه‌های موجود در کمیته‌های تخصصی با حضور نخبگان دانشگاهی سخن گفت و این که صرف حضور و کسب رای برای انتخاب در شورای شهر کفایت نکرده و اشخاص بایست در قالب تشکیلات برنامه محور برای رصد و رفع چالش‌های عمرانی، امنیتی، فرهنگی، اقتصادی و سایر پدیده‌های شهری راهکار کارآمد با قابلیت اجرائی داشته باشند. وی در مورد پیام امیدآور جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی به جامعه استان افزود:

«جبهه عمل‌گرایی انقلاب اسلامی» در گستره استانی نیز با بسیج نیروهای مخلص مردمی به برخی کج اندیشان ثابت نموده که اصول مترقی انقلاب اسلامی در سال 1367(ش)  نه تنها در پشت خاکریزهای شلمچه و دو کوهه محصور  نشده، جا نمانده و کهنه نشده است،  بلکه با ساز و کاری فوق مدرن و با بروزرسانی ابزار و تاکتیک‌ها در بسیج مردمی در قالب «جبهه عملگرایی» فرهنگ نورانی، جهادی و متعالی به یادگار مانده از ایام دفاع مقدس را در عرصه مدیریت توسعه شهری به تجربه‌ای عملی و کارآمد به منصه ظهور مردم گذاشته است.

ظهور تجربه کارآمد و بنیان مرصوص «جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی» در مازندران با محوریت برادر  مکتبی سه شهید به عنوان مدیری بسیجی و ولایی در فرماندهی قرارگاه جبهه عملگرایی در مدیریت توسعه شهر ساری ثابت نموده که انقلاب اسلامی در دهه چهارم اقتدار خویش مردمی‌ترین نظام سیاسی مبتنی بر ارزشهای الهی را به منصّه ظهور گذاشته و نسلی نوظهور و نواندیش در سایه فرهنگ متعالی دفاع مقدس در این سرزمین شکل گرفته است که به مراتب بانشاط‌تر، بالنده‌تر، انقلابی و بابصیرت‌تر از نسل گذشته است که در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی ، علمی و فناوری دنیا را به تحسین وا خواهد داشت.

عضو شورای فرهنگی دانشگاه و دبیر جبهه عملگرایی در مورد محوریت معنوی مهندس عبوری در تاسیس قرارگاه «فرهنگی- عمرانی» جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی خاطر نشان ساخت: «مهندس مهدی عبوری در قالب «جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی» با بسیج جوانان نسل سوم انقلاب و تجلی بهار سازندگی و توسعه بدست این جوانان نشان داد طرح نظریه «چالش شکاف نسل سوم و جوان ایران با آرمان‌های انقلاب» انگاره‌ای سطحی‌نگرانه و غلط است و این چالش و بن بست در درون ذهن علیل، بیمار و ناتوان این افراد شکل گرفته است و موشک‌های نقطه‌زن و غیبی جوان نسل سوم انقلاب یعنی شهید محمود رادمهر ساروی در نبرد 33 روزه جنوب لبنان و نبرد سخت سوریه با به خاک مذلت کشاندن قدرت صهیونیزم جهانی نشان داد نسلی اُعجوبه و نوظهور تحت زعامت امام خامنه‌ای(حفظه‌الله) تربیت شده‌اند که آماده تحقق آرمانهای جهان‌وطنی و فراملی «جبهه عمل گرایی انقلاب اسلامی» در سراسر جهان هستند.»

دبیر جبهه عملگرایی رئوس و اُمهات اصول دانش‌بنیان و جهان وطنی «جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی» را چنین برشمرد:

  • التزام عملی به اصل مدنی، عقلانی و مترقی ولایت مطلقه فقیه. «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا أَطِيعُوا اللَّهَ وَأَطِيعُوا الرَّسُولَ وَأُولِي الْأَمْرِ مِنْكُمْ: اى کسانى که ایمان آورده‏اید! اطاعت کنید خدا را و اطاعت کنید پیامبر خدا و صاحبان امر را»(نساء:59)
  • تبعیت از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان میثاق‌نامه میان امام و امت. وَأَنزَلنا مَعَهُمُ الكِتابَ وَالميزانَ: ما رسولان خود را با دلایل روشن همراه با کتاب و میزان فرستادیم»(حدید:25)
  • پیگیری تحقق آرمان‌های «جهان‌وطنی» انقلاب اسلامی.«وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا كَافَّةً لِلنَّاسِ بَشِيرًا وَنَذِيرًا: و ما تو را بشارتگر و هشداردهنده براى تمام جهانیان فرستاديم»(سبا: 28)
  • دانش پایه و اساس عملگرایی دانش‌بنیان است و عملگرایی مصیب منبعث و برآیند اندیشه و دانش متعالی و مترقی است. «اَلعِلمُ اِمامُ العَمل: دانش به عنوان پیشوا، راهبر و اساس برای عملگرایی است.» و «اَلعِلمُ سُلطان: علم حاکم مطلق بر هستی است»

5- تقید انقلابی به مشی اعتدالی در سه حوزه اندیشه، گفتار و عمل. و نیز پرهیز از هرگونه افراط و تفریط.«وَکَذلِکَ جَعَلناکُم اُمَّةً وَسَطًا لِتَکُونُوا شُهَداءَ عَلَی النّاس: و شما را با اسلام به  اعتدال‌گرایی بیاراستیم تا الگو و گواه ملت‌ها باشید و نیکی و راستی را سایر ملل از شما بیاموزند.» (بقره:143)

دبیر جبهه عملگرایی و مشاور فرهنگی- پژوهشی ستادبازسازی عتبات عالیات ضمن برشمردن اصول فوق، در مورد دو دغدغه جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی گفت: «نخست پژوهش و تحقیق در بازتولید شیوه‌های کارآمد و به روز برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی در دو سطح ملی و فراملی با توجه به اصولِ «جهان‌وطنی» مُنطوی و حاکم بر روح انقلاب اسلامی. در جهانی که سرعت تحولات در آن به شتاب نور است و ظهور دهکده جهانی، شبکه‌های مجازی و جهانی‌سازی فرهنگ از سوی لیبرالیسم غربی در دستور کار نهادهای نظام بین الملل می‌باشد، «جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی» برای تقابل با انفعال و استحلال فرهنگی بایست در فکر تدارک و تولید یک سامانه مدیریتی با نرم‌افزاری ناایستا، تاثیرگذار، پویا، جریان ساز و پیشرو که تحقق این مهم اندیشمندان و مدیرانی از جنس «جهانی‌سازی توحیدی» می‌خواهد. 

دوم: رصد، دید‌بانی، کالبدشکافی و رمزگشایی از مناسبات بازدارنده و چالش‌زا در راهبرد آرمانهای انقلابی توسط نخبگان و اندیشمندان اتاق فکر جبهه عملگرایی و ارائه نسخه‌های درون مکتبی، کارآمد و دانش بنیان در رفع چالش‌هایی همچون تصمیمات زد و بندمحوری، فلّه‌ای، خرق الساعه، جناحی، حزبی، باندی، منفعل، ایستا»


منبع : مازندشورا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : غلامرضا رمضانی پور - عادل رمضانی پور - دکتر رمضانی پور - شورای شهر ساری - انتخابات شورای شهر س - جبهه عمل گرایی - جبهه عملگرایی انقلاب - دبیر جنهه عملگرایی -

نظر شما در مورد : دکترین «جبهه عملگرایی انقلاب اسلامی» رونمایی خواهد شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها